تبلیغات
روان شناسی تربیتی Educational psychology - سایت های مفید تحقیقاتی
روان شناسی تربیتی Educational psychology
معلم امروز ، با علم دیروز ، به درد فردا نمی خورد
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره من


در هر ملت چراغی است که به عموم افراد نور می دهد و آن معلم است .
"ویکتور هوگو "

*****
رضا شاه محمدی گلرخ
معلم
مدرس آموزش خانواده
عضو انجمن روان شناسی ایران
عضو انجمن ایرانی روان شناسی
استاد دانشگاه پیام نور و آزاد اسلامی
عضو سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور
مدیر مرکز تخصصی خدمات مشاوره تحصیلی و تربیتی پدیده
09109591711
02834221330
شنبه تا چهارشنبه
16 تا 20

مدیر وبلاگ : رضا شاه محمدی گلرخ
به ادامه مطلب بروید.
عنوان سایت : Discourse : Berkeley Journal for Theoretical Studies in Media and Culturehttp://muse.jhu.edu/journals/dis
گروه : مقاله و مجله های رایگان
نشانی فوق مربوط به یك نشریه الكترونیكی است كه موسسات می‌توانند با ثبت عضویت، از متن كامل مقالات ارائه شده در نشریه استفاده كنند ولی افراد غیر عضو تنها می‌توانند از خلاصه مقالات استفاده كنند. از سوی دیگر شماره‌های پیشین مجله به طور رایگان دراختیار كاربران قرار دارد.
عنوان سایت : Intercultural Communicationhttp://www.immi.se/intercultural/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
هدف از راه‌اندازی این سایت، ارتقا سطح پژوهش بیان شده است. این نشریه حاصل فعالیت های Nordic Network for Intercultural Communicationمی‌باشد. پژوهشگرانی كه به این سایت مراجعه‌می‌كنند می‌توانند به‌طور آنلاین از متن كامل مقالات و همینطور اطلاعاتی درباره نحوه اشتراك درمجله استفاده نمایند.
عنوان سایت : KINEMA: A Journal for Film and Audiovisual Mediahttp://www.kinema.uwaterloo.ca/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
KINEA یك مجله كانادایی در موضوع تاریخ، تئوری و زیباشناسی سمعی و بصری فیلم و رسانه می‌باشد كه متن كامل مقالات ارائه شده در مجله را در اختیار كاربران قرار می‌دهد. همچنین آرشیو شماره های پیشین مجله از سال 1993 (متن كامل مقالات این مجله از دوسال گذشته قابل دسترسی است) نیز درسایت موجود است.
عنوان سایت : Current Research in Social Psychologyhttp://www.uiowa.edu/%7Egrpproc/crisp/crisp.html
گروه : مقاله و مجله های رایگان
این نشانی مربوط به یك مجله الكترونیكی با موضوع پژوهشهای درحال انجام درحوزه روانشناسی اجتماعی است كه محتویات آخرین شماره مجله به همراه شماره های پیشین این مجله درسایت قرار گرفته است. نكته جالب توجه درمورد این سایت، ارائه خلاصه مقاله و متن كامل مقالات مجله و همینطور ایمیل نویسنده مقاله برای برقراری ارتباط با وی است.
عنوان سایت : Journal of Mass Media Ethicshttp://jmme.byu.edu/view.php
گروه : مقاله و مجله های رایگان
این نشریه به مسائل و مشكلات اخلاقی درزمینه های گوناگون ارتباطات جمعی می‌پردازد.درسایت این نشریه تنها خلاصه‌ای مقالات از آخرین شماره و شماره های قبلی نشریه قرار گرفته است. از دیگر مطالب موجود در سایت می‌توان به تاریخ برگزاری كنفرانسهای مربوط به ارتباطات جمعی در دانشگاهها و موسسات علمی و فراخوان ارسال مقاله اشاره نمود.
عنوان سایت : Canadian Journal of Communicationhttp://www.cjc-online.ca
گروه : مقاله و مجله های رایگان
این سایت متعلق به نشریه ارتباطات در كانادا است كه به صورت فصلنامه منتشر می‌شود. درحال حاضر تنها مطالب آخرین شماره یعنی زمستان2003 به صورت آنلاین در اختیار عموم كاربران قرار دارد و در نشریات قبلی تنها عنوان مقاله و نویسنده مقاله قابل دسترسی است.
عنوان سایت : American Academy of Pediatrics : Dedicated to the Health of all childrenhttp://www.aap.org/family/mediaimpact.htm
گروه : مقاله و مجله های رایگان
دراین صفحه از سایت آكادمی بهداشت كودك آمریكا مقاله‌ای در رابطه با شناخت تاثیر رسانه بركودكان و نوجوانان ارائه شده است. برخی ازسرفصل های این مقاله عبارتند از: قدرت پیام رسانه، پیام های رسانه؟ خوب یابد؟،اساس آموزش دو رسانه، آموزش بوسیله رسانه درخانه. علاوه براین، در بخشی دیگری از سایت www.aap.org مسائل رسانه‌ای در مورد كودكان تحت عناوین مرتبط را مورد بحث و بررسی قرار گرفته است كه نشانی آن www.aap.org/advo cacy/mediamatters.htm می‌باشد و درآن مقالاتی در رابطه كودك، بزرگسالان و رسانه قرار دارد.
عنوان سایت : Irish Communication Reviewhttp://www.icr.dit.ie/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
نشانی فوق متعلق به یك مجله الكترونیكی در ایرلند است كه دارای مطالبی درباره پژوهش در رسانه و ارتباطات در قالب مقاله،نقد كتاب و گزارش است.
عنوان سایت : Journal of Information , Law and Technologyhttp://elj.warwick.ac.uk/jilt/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
آدرس فوق مربوط به یكی از مجله های تحت پوشش Electronic law journals است. این نشریه درسال سه بار چاپ می‌شود و مطالب شماره از سال 2003 و تمامی شماره های پیشین تا سال 1996 از طریق آنلاین قابل استفاده است.
عنوان سایت : M/C Reviews ( Online Journals of Media and Culture)http://www.api-network.com/mc/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
این مجله با همكاری مركز مطالعات رسانه‌ای و فرهنگی در دانشگاه Queenland منتشر می‌شود و مقالات منتشره درآخرین شماره به همراه نقد و بررسی های انجام شده به صورت متن كامل در دسترس عموم قرار دارد.
عنوان سایت : Journalism & Mass Communication Quarterly: Jeorge Washington Universityhttp://www.gwu.edu/~jmcq/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
آدرس فوق مربوط به فصلنامه روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی است كه موسسه آموزش روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی آنرا منتشر می‌كند و خلاصه آخرین شماره مجله و متن كامل مقالات شماره های پیشین را به صورت آنلاین در اختیار علاقمندان قرار داده است. معرفی لینكهای مفید، نحوه اشتراك مجله و... سایر لینكهای سایت را تشكیل می‌دهد. لازم به ذكر است صفحات وب متعلق به این مجله در سرور دانشگاه جورج تاون آمریكا واقع است.
عنوان سایت : Human Communication Research : Oxford Journals Onlinehttp://hcr.oupjournals.org/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
نشانی فوق مربوط به وب سایت مجله پژوهش ارتباطات انسانی از سری مجلات چاپ شده در دانشگاه آكسفورد می‌باشد كه خلاصه مقالات منتشره در مجله را در اختیار كاربران قرار می‌دهد و دسترسی به متن كامل مقالات با ارائه شناسه كاربری و رمز مسیر می‌باشد. علاوه براین،جستجو در مقالات، مرور آرشیو مقالات، خلاصه‌ای درباره مجله و سایر مجلات منتشره در دانشگاه آكسفورد در رشته ارتباطات نیز وجود دارد.
عنوان سایت : Journal of Communicationhttp://joc.oupjournals.org
گروه : مقاله و مجله های رایگان
این سایت نیز مربوط به یكی از مجلات آنلاین انتشارات دانشگاه آكسفورد است كه در آن علاوه بر خلاصه مقالات (قابل استفاده برای عموم)، متن كامل مقالات نیز برای كسانی كه دارای شناسه و كلمه رمز عبور هستند، ارائه شده است. از نكات قابل توجه این سایت و تمامی مجلات آنلاین دانشگاه آكسفورد معرفی سایتها و سازمانهای معتبر مرتبط با موضوع مجله است . علاوه براین، امكان جستجو در مقالات و عضویت نیز وجود دارد . بخشهای مخصوص نویسندگان، سردبیر و سایرمجلات مرتبط با این مجله عناوین سایر مطالب سایت را تشكیل می دهد.
عنوان سایت : Culture Machine: Generating Research in Culture and Theoryhttp://culturemachine.tees.ac.uk/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
عنوان سایت : Northeastern State Universityhttp://www.nsuok.edu/ContactUs.aspx
گروه : مقاله و مجله های رایگان
عنوان سایت : Communication and Critical/Cultural Studieshttp://www.tandf.co.uk/journals/titles/14791420.asp
گروه : مقاله و مجله های رایگان
این مجله نیز یكی دیگر از مجلات موجود در سایت روتلج است كه ارتباطات و مطالعات انتقادی/فرهنگی نام دارد و با كلید واژه‌های جهانی‌سازی، ارتباطات بین‌الملل، نماد، جنگ هژمونی، كارناوال می‌توان مطالبی در آن یافت. ضمناً دسترسی به مقالات موجود در شماره مارس 2001 رایگان می‌باشد.
عنوان سایت : SAGE Publications - Communication Researchhttp://www.sagepub.com/journal.aspx?pid=191
گروه : مقاله و مجله های رایگان
این مجله كه از جمله مجلات منتشره انتشارات سیج می باشد، توانسته است در طول بیش از دو دهه انتشار، نیازهای اطلاعاتی بسیاری از پژوهشكرن این حوزه و حوزه های مرتبط را برآورده ساد. درباره عنوان مجله ، اهداف و چشم اندازها، فهرست مطالب ، هیئت تحریریه ، خلاصه مقالات و آرشیو شماره های قبلی عنوان لینكهای مربوط به صفحه این مجله در سایت انتشارات سیج را تشكیل می دهد.
عنوان سایت : Communication Research Trends: Centre for the Study of Communication and Culturehttp://cscc.scu.edu/trends/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
مركز مطالعات ارتباطات و فرهنگ مجله فوق (گرایشهای پژوهش ارتباطات) را به صورت فصلنامه منتشر می‌كند . در این آدرس اینترنتی علاوه بر شماره‌های پیشین مجله از سال 1979 تا 2002، مطالبی درباره مذكر، پروژه‌های مركز، تاریخچه و نحوه اشتراك مجله آمده است.
عنوان سایت : بانك اطلاعات نشریات كشورhttp://www.magiran.com/index.asp
گروه : مقاله و مجله های رایگان
در كشور ما نشریات متعددی به چاپ می‌رسند كه عموما به دلایل مختلف برای مخاطبین شناخته شده نیستند. هدف از طراحی این سایت، ایجاد یك مرجع كارآمد از نشریات كشور در اینترنت به منظور رفع نیاز محققین و علاقمندان و معرفی عناوین متنوع و بعضا مهجور نشریات و بسترسازی برای حضور موثر این رسانه دیرپا در صنعت و نوپای اطلاع‌رسانی كشور است. تاكنون اطلاعات مقاله شناختی بیش از 1000 نشریه در حال انتشار شامل درج شناسنامه نشریه، طرح روی جلد و فهرست مطالب نشریه وارد بانك اطلاعات سایت شده است. كاربران می‌توانند با استفاده از فهرست الفبایی، فهرست موضوعی و جستجو به نشریات مورد نظر خود دست یابند.
عنوان سایت : مرکزی برای سواد رسانه‌ایhttp://www.medialit.org/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
مرکز آموزشی غیرانتقاعی سواد رسانه ای ( Center for Media Literacy) که از مراکز پیشرو در نوع خود است، به مقوله آموزش عمومی، پیشرفت حرفه ای و منابع آموزشی در سطح ملی می پردازد. این موسسه به عنوان معیاری برای دستیابی، بررسی، ارزیابی و تولید محتوای رسانه به طور تخصصی در زمینه ارتقا و حمایت از آموزش سواد رسانه ای فعالیت می کند. فعالیتهای این مرکز در جهت کمک به شهروندان بالاخص جوانان بوده تا ایده های انتقادی خود از رسانه را ارتقا دهند. وب سایت این مرکز آموزشی بسیار غنی بوده و حاوی اطلاعات ارزشمندی برای محققان، دانشجویان و اساتید دانشگاه است. مهمترین بخش آن Resource Cataloge نام داشته و در آن کتب منتشره در موضوع سواد رسانه ای به همراه خلاصه ای از هر کتاب و فهرست کتب براساس حروف الفبا و موضوع و امکان جستجو وجود دارد. بخش بعدی سایت " اتاق مطالعه" نام دارد و حاوی متن کامل مقالات چاپ شده در نشریات مختلف با موضوع سواد رسانه ای همچون؛ رسانه و ارزشها، تاریخ سواد رسانه ای در آمریکا، مراجع رسانه (مقالات، مطالعات و گزارشها) و منابع آموزشی است. آموزش سواد رسانه ای بخش دیگری از سایت را تشکیل می دهد و دارای اطلاعاتی درباره ابزارها و تکنیکهای آموزشی مورد استفاده اساتید در سواد رسانه ای است.
عنوان سایت : فصلنامة افکار عمومیhttp://poq.oxfordjournals.org/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
فصلنامه افکار عمومی Public Opinion یکی از نشریات منتشره در بخش نشریات آنلاین دانشگاه آکسفورد است.مشاهده آرشیو نشریات، عضویت، معرفی کوتاه از نشریات، معرفی لینکهای مفید، سازمانهای مرتبط با موضوع افکار عمومی و سایر لینک‌های دیگر به راحتی امکان پذیر است.نکته جالب توجه در مورد این نشریه، ارائه خلاصه مقالات آخرین شماره نشریه در سال 2004 است که تنها امکان مشاهده خلاصه مقالات آن به صورت آنلاین میسر است. متن کامل مقالات به صورت pdf نیاز به کد و کلمه عبور مخصوص اعضا دارد.
عنوان سایت : مطالعه در مورد رفتارهای آنلاینhttp://behavior.net/JOB/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
این سایت رفتارهای آنلاین Online Behaviorرا مطالعه می‌کند. بیشتر این موضوعات به حوزه اینترنت مربوط می‌باشد که چکیدة مقاله‌ها همراه با متن کامل آنها بر روی این سایت قرار دارد.
عنوان سایت : نشریه رسانه‌های تعاملی در حوزة آموزشhttp://www-jime.open.ac.uk/
گروه : مقاله و مجله های رایگان
نشریه رسانه تعاملی در آموزش Interactive Media in Education دارای سایتی به آدرس زیر است. فایل های این سایت به دو فرم Pdf و Html طراحی شده است. مقالات و مطالب این نشریه از سالهای 1996 تا سال 2003، به صورت آنلاین برای علاقمندان قابل استفاده است. این سایت غنی دارای بخش های دیگری چون نقد کتاب، ارائه آدرس اینترنتی نویسندگان و سردبیران نشریه است که هریک از آنها حاوی اطلاعات ارزشمندی هستند.
عنوان سایت : Journal of Communication Educationhttp://www.communicationarena.com
گروه : مقاله و مجله های رایگان
ژورنال آموزش ارتباطات ازجمله نشریات منتشره توسط انجمن ملی ارتباطات است که به صورت فصلنامه در اختیار دوستداران این حوزه قرار می‌گیرد. آموزش ارتباطات از انجام تحقیقات در زمینه ارتباطات و آموزش در بالاترین سطح کیفی استقبال کرده و با چاپ مقالات تحقیقی کیفی سعی در ارتقاء سطح عمل و تئوری درحوزه تدریس بطور کلی و آموزش ارتباطات بطور اخص داشته است. فصلنامه با تشویق پژوهش سیستماتیک و دارای برنامه، پروژه های دارای بنیان های نظری، نقد متون جدی و فرا – تحلیلی(meta-analyses) و مقالات جالب متدولوژیکی و پداگوژیکی در صدد پیشرفت در این حوزه است. این نشریه همچنین تلاش ویژه‌ای در جهت تشویق نویسندگان و محققین به بحث و تفسیر یافته‌های خود به روش‌های سودمند برای اهالی تدریس و آموزش کرده و از پذیرش مقالات کم ارزش کاوشی و نظری و یا فاقد مبنای طرح تحقیقاتی استوار پرهیز می‌کند. مطالب مورد تائید عمومأ موضوعات تحلیلی برهم کنش استاد-دانشجو، مدیریت کلاس، آموزش باواسطه یا تکنولوژی آموزشی، سازه های ارتباطات استاد- دانشجو ، ارزیابی دستاوردهای تحصیلی را مورد تاکید قرار داده و از پژوهشهای خارج از حیطه کلاس به سبک سنتی گرفته تا سازمان ها و موسسات کوچک و بزرگ طراحی و تولید ماژولهای آموزشی (هدایت کننده) و نیز ماژول های مشاوره استقبال می‌کند.نشریه همچنین گزارش‌های کوتاه و مقالات پیرامون مباحث مناقشه برانگیز و مرتبط با آکادمی نظیر مطلوبیت سیستم آموزش از راه دور، ایجاد اتحادیه انجمن‌های آموزشی، فارغ‌التحصیلی و عملکرد دانشکده‌های الحاقی را مدنظر قرار داده و از تمام متدولوژی‌های علمی،اجتماعی، پژوهشی، انتقادی، مضمونی و تحلیل و تحقیق موردی و نیز مقالات پیرامون ارتقاء سطح آموزش ارتباطات استقبال می‌کند.
منبعhttp://www.rcirib.ir/links/preview.aspx?id=3
نوع مطلب : دانشگاه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 2 اسفند 1393
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :www.GHASRE20.blogfa.com